Mimo iż urządzanie wnętrz to bardzo indywidualna sprawa, miliony ludzi na całym świecie upodobały sobie minimalizm we wnętrzu. Trend ten jest obecny także w Polsce. Mieszkanie pozbawione zbędnych brzydkich gratów daje przestrzeń i mimo oszczędności w dekorowaniu, tworzy przyjemny klimat.

 

Styl scandi we wnętrzu ma wiele twarzy i tak naprawdę trudno jest wybrać, jaka najlepsza wersja scandi króluje obecnie. Elementem, który łączy wszystkie aranżacje są stonowane kolory, naturalne materiały oraz prosta linia mebli.

Styl skandynawski możemy ożywić przy pomocy kolorowych grafik z lat 60-tych, fikuśnych lamp stołowych lub oryginalnych dywanów. Styl scandi we wnętrzu idealnie komponuje się ze stylem industrialnym. Metalowy stół w kuchni lub regał wpasują się w minimalizm we wnętrzu i swoją nieskomplikowaną formą będą podkreślać naturalny charakter pomieszczenia.
Szukając inspiracji, jaka najlepsza wersja scandi będzie odpowiednia do naszego domu, możemy sięgnąć po zasoby internetu. W sieci znajdziemy wiele filmów czy zdjęć, które są publikowane przez miłośników stylu skandynawskiego.

Jeżeli z czasem dojdziemy do wniosku, że styl scandi we wnętrzu jest już nudny, możemy bardzo łatwo zaaranżować go, czy też przerobić według własnego pomysłu. Scandi jest łatwo łączy się z innymi stylami i może stanowić bazę wyjściową. Zarówno najlepsza wersja scandi, jak i każdy inny styl mają służyć nam, domownikom, dlatego nie bójmy się zmian i jeśli mamy ochotę i fundusze, zmieńmy minimalizm we wnętrzu według upodobania i preferencji.