Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby uzyskać schludne, piękne i funkcjonalne półki.
Oto najlepsze wskazówki dotyczące codziennego użytkowania otwartych półek w prawdziwym domu.

 1. Zachowaj neutralność
  Do akcentów używamy całej białej porcelany i kolorowych akcentów. Używanie białej porcelany jest wszechstronne i pozwala na łatwą zmianę koloru, gdyby powstała chęć zamiany kolorowych elementów na coś nowego.
  Wskazówka!
  Pomaluj ścianę za półkami, aby odważnie dodać kolor. To podkreśli półki i stworzy centralny punkt w kuchni.
 2. Użyj codziennych kawałków
  Talerze, miski i porcje na półkach to przedmioty, których używamy codziennie! Oznacza to, że naprawdę nie ma czasu na zbieranie kurzu na naczyniach. Przechowywanie tutaj kubków do kawy pomaga przełamać wizualnie płaskie rzędy ułożonych w stosy talerzy – a kubki są kolejnym przedmiotem, po który sięgamy każdego ranka.
  Wskazówka!
  Nadszedł czas, aby usunąć przedmioty, których nigdy nie używasz! Piękno otwartych półek polega na tym, że można zaprezentować (i uzyskać do nich dostęp!) naczynia i potrawy, których regularnie używamy.
 3. Odpowiednia pozycja w zasięgu oczu i rąk
  Wszystkie często używane przedmioty powinny być umieszczone na poziomie oczu lub tuż nad nimi, dzięki czemu łatwo się do nich dostać, przygotowując jedzenie i serwując posiłki. Oznacza to również, że nie ma konieczności wspinania się, żeby po coś sięgnąć.
  Wskazówka!
  Otwarte półki przypominają nam o tym, co już mamy. Ile razy zastanawiałeś się, gdzie skończył się ten świąteczny talerz lub antyczny zestaw do kawy? Prezentuj te przedmioty przez cały rok lub w określone święta.
 4. Dodaj wystrój
  Na górnej półce umieść przedmioty, które służą bardziej jako dekoracja. Zwykle sięgam tam, po konewkę lub dzbanek na wodę, ale nie codziennie, co sprawia, że jest to idealne miejsce do przechowywania pięknych dodatków do półek, które nie są funkcjonalne.
  To takie proste! Te sztuczki sprawiają, że otwarte półki są jednocześnie piękne i funkcjonalne.