Twój maluch dorasta i łóżeczko dla niemowlaka jest już za małe, i zastanawiasz, jakie odpowiednio łóżko wybrać dla dziecka. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby łóżko mogło posłużyć na kilka lat. Najważniejszą kwestią przy wyborze tego typu mebla dla dziecka jest bezpieczeństwo. Przy łóżku dla małych pociech powinna znajdować się barierka, które ochronie je przed wypadnięciem podczas snu. Funkcjonalnym rozwiązaniem są szuflady montowane pod materacem, można tam umieścić zabawki lub ubrania.

Łóżko piętrowe

Jeśli nasze dzieci muszą dzielić wspólnie pokój, dobrym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Tego typu mebel zajmuje niewiele miejsca, dodatkowo można łączyć go z innymi konstrukcjami mebli. Łóżko piętrowe wzbudza sympatie młodszych i starszych dzieci, dlatego takie rozwiązanie posłuży na lata. Uniwersalnym łóżkiem dla dzieci wieku od 2 do 18 lat jest łóżko w rozmiarze 190×80 cm.

Łóżko, które rośnie razem z dzieckiem! Materac do łóżka minnen

Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko minnen, które posiada regulowaną długość. Minimalna długość łóżka to 103 cm a maksymalna aż 206 cm. Łóżko wykonane jest ze stali, przez co może podlegać recyklingu, ponadto łóżko możemy znaleźć w kolorze białym lub czarnym, przez co jest uniwersalne dla obu płci. Wybierając materac do łóżka minnen, najlepszym rozwiązaniem będzie materac średnio twardy, jednak należy brać pod uwagę indywidualne upodobania dziecka. Kupując materac do łóżka dziecięcego, musimy pamiętać o higienie, ważne jest, aby pokrowiec materaca można było łatwo zdjąć i wypranie go w wysokiej temperaturze pomoże pozbyć się roztocza i wyeliminuje wszelkie bakterie.

Uniwersalny materac

Jakość snu ma ogromny wpływ na rozwój dziecka i wyniki w szkole. Najbardziej uniwersalnym materacem od łóżka dziecięcego jest materac piankowy. Zapewnia on dobrą cyrkulację powietrze, przez co jest antybakteryjny i antyalergiczny. Materace piankowe charakteryzują się lekkością i wysoką elastycznością przez idealnie dopasowują się do kształtu ciała.