Choć jeszcze nie tak dawno temu w naszych wnętrzach królowały tapety czy też drewno na ścianie to dzisiejsza technologia pozwala Nam na zastosowanie o wiele bardziej wygodniejszego wykończenia. Jednym z ostatnich krzyków mody jest możliwość zastosowania druku na szkle, choć do niedawna tego typu rozwiązania były kojarzone jedynie ze stylem biurowym.

Początkowo ceny szklanych rozwiązań do domu miały bardzo wysoką cenę jednak stały rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych sprawiły, że dziś wiele osób decyduje się na zastosowanie szklanych przeszkleń w swoim domu. I nie musimy się już obawiać trwałości i wytrzymałości szkła, bowiem obecnie możemy wybrać również oprócz szkła laminowanego – szkło hartowane. Szkło laminowane ma podobne parametry do zwykłej szyby, składa się z dwóch warstw szyby oraz zamontowanej między nimi folii. Tak więc wybór szkła jest uzależniony od pomieszczenia, w którym ma być zamontowany na przykład w kuchni powinniśmy zastosować szkło hartowane ze względu na występująca tam różnicę temperatur.

Druk na szkle prezentuje się bardzo okazale. Nowoczesne i specjalistyczne urządzenia produkują wyroby metodą nadruku cyfrowego UV. Otrzymany obraz jest bardzo wyraźny, błyszczący i połyskliwy, a co najważniejsze grafika nie wydziela trujących związków i jest bezpieczna dla środowiska i dla ludzi. Natomiast jeśli chodzi o montaż jest on bardzo prosty. Dekoracja jest montowana na kleju lub dystansach. Obecnie taka forma ozdoby i wykończenia ściany jest najchętniej wybieraną metodą na rynku nie tylko ze względu na jej niezmierne walory estetyczne, ale i łatwość utrzymania porządku.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem przeszkleń w każdej postaci polecam Ci odwiedzenie strony druk na szkle Kraków – Koremba. Znajdziesz tam nie tylko druk na szkle, daszki szklane, drzwi szklane, balustrady i kabiny prysznicowe, oraz fachowe doradztwo i obsługę na bardzo wysokim poziomie.