Łóżka typu kontynentalnego cieszą się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, ze względu na praktyczność tego typu rozwiązania często może spotkać w hotelach w Polsce. Łózko klasyczne, składa się z ramy i materaca, natomiast w konstrukcji kontynentalnego dwa materace jeden na drugim są nałożone na sobie.
Jakie materace wykorzystuje się w konstrukcji? Dwa materace jeden na drugim
Na drewnianym stelażu najpierw umieszczone jest materac sprężynowy, w środku niego najczęściej znajdują się sprężyny kieszeniowe. Materacem właściwym jest materac ze sprężyny kieszeniowymi. Na wierzchu górnego materac umieszczony jest topper, który zapewnia ochronę całości przed kurzem i zabrudzeniem.
Zalety łóżka kontynentalnego
Podwójny materac sprawia, że ciężar ciała lepiej się układa. Poprzez możliwość indywidualnego doboru elementów łóżka, dzięki temu łóżku staje się bardzo praktyczne i nie mal idealne dla osób, które mają kłopoty z kręgosłupem. Powierzchnia wstawania ma ok. 70 cm wysokości co jest dużym ułatwieniem podczas wstawania dla osób starszych. Tego typu rozwiązanie jest polecane dla alergików, ponieważ na wyższej wysokości spania nie ma kontaktu z pyłkami. Wysoki zagłówek to też duża zaleta tego łóżka, ponieważ na łóżku nie tylko śpimy, ale również czytamy, oglądamy telewizje. Niestandardowa budowa łóżka zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości, zapewnią dobrą wentylację. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, wilgoć z wnętrza jest oddawana, przez co nie gromadzi się tam pleń i grzyby.
Wady łóżka kontynentalnego
Tego typu mebel posiada spore gabaryty, drugim minusem jest cena. Zakup takiego łóżka wiąże się ze stanowczo wyższymi kosztami w porównaniu z klasycznym łóżkiem. Należy mieć jednak, że łóżko to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, więc warto wybierać dobrej jakości komponenty, aby zapewnić swoje komfort i zdrowy, spokojny sen. Dobry sen zapewnia regeneracje całego organizmu, a jest to ważne dla każdego z nas. Jednak wady tego typu rozwiązania nie są wielkie i zależą głównie do indywidualnych preferencji.
Najnowsze komentarze