U chorych długo unieruchomionych często pojawiają się odleżyny. Odleżyny tworzą głębokie rany, które powstają wskutek ucisku tkanek, co powoduje ich niedotlenienie. Na odleżyny polecane są to stosowanie maści zawierające witaminę E, która pomaga w procesie namnażania komórek skóry. Maści na odleżyny ma za zadanie pielęgnacje skóry, regeneracje i zapobieganie obumierania tkanek skórek. Ważna role w eliminacja odleżyn odgrywają również preparaty przeciw bakteriom i grzybom. Najbardziej popularne produkty tego typu to maści konopne, alantoiną, propolisem. W przypadku głębokich ran zalecane są do stosowania plastry na odleżyny, które mają właściwości kojące, regenerujące i przeciw drobnoustrojowe. Plastry na odleżyny nie podlegają refundacji przez ministerstwo Zdrowia. Materac przeciw odleżynowy zapewnia prawidłowy przepływ krwi, pobudza do pracy tkani i mięśnie.

Zalety materaca przeciw odleżynowego

Materace przeciw odleżynom Materac przeciwodleżynowy posiada specyficzną budowę, która zapewnia choremu stymulującą pracę tkanej. Wykorzystywana jest w nich technika zmiennociśnieniowa, która powoduje naprzemienne uciskanie tkanek skóry, które stykają się z powierzchnią materaca. Dzięki takiej technologii tkanki leżącego są stale pobudzone, dochodzi do nich powietrze. Największą zaletą materacy przeciw odleżynowych jest to, że pobudzają prawidłowe krążenie krwi, ma to wpływ na redukcję ucisku tkanek. Dzięki takiemu rozwiązaniu tkanki chorego pracują prawidłowo, nie ulegają martwicy.Tego typu materace mają właściwości terapeutyczne, zmniejszają ból. Materac przeciw odleżynowy dobrze sprawdza się osób leżących, które nie są sparaliżowane i cierpią wskutek długotrwałego nieuruchomienia. Dużą zaletą tego typu rozwiązania w walce z odleżynami jest to, że wpływa na otrzymanie prawidłowej temperatury chorego, utrzymuje stała wilgotność skóry.

Ile kosztuje materac przeciwodleżynowy czyli koszt materaca przeciwodleżynowego

To ile kosztuje materac przeciwodleżynowy, zależy do jego rodzaju. Dostępne rodzaje materacy przeciw odleżynowych to: materac bąbelkowy, materac rurowy, materac gofrowy z pianki poliuretanowej. Najdroższym rodzajem są rurkowe materace przeciwodleżynowe, najtańsze są materace piankowe. Materace z wyjątkiem piankowego