Wiele małżeństw lub singli rozpoczyna swój start od kupna kawalerki. Kawalerka po połączenie kuchni, salonu i sypialni. Aranżacja takiego mieszkania nie jest prosta.

Małych mieszkaniach najlepiej sprawdza się minimalizm, przez co mieszkanie wyda się większe. Uniwersalnym meblem w kawalerce będzie pojemna szafa z lustrem na drzwiach, przez co pomieszczenie optycznie będzie wydawało się większe. Urządzając kawalerkę najlepiej wybierać meble wielofunkcyjne. W małej kawalerce najlepiej umieścić sofę z funkcją spania.

Rozkładane łóżko z materacem czyli jaką sofę z funkcją spania wybrać?

Jest to trudny wybór kanapa służąca do wygodnego wypoczynku, nie zawsze jest wygodnym łóżkiem do spania. Możemy znaleźć sofę z funkcją spania codziennego, która posiada rozkładane łóżko z materacem piankowym. Sofy posiadające materac do spania mają jedną wadę, nie posiadają skrzyni do przechowywania pościeli. Po rozłożeniu tego typu kanapy musimy sprawdzić powierzchnia materaca i twarda i jednolita. Dodatkowo świetnie się sprawdzą pufy z miejscem do przechowywania. Należy zrezygnować z modnych obecnie tradycyjnych foteli, ponieważ zajmują dużo miejsca.

Światło i kolory w kawalerce

Warto postawić na jasne kolory ścian, które optycznie powiększają mieszkania. Ważnym aspektem jest światło to sztuczne, jak i naturalne, najlepiej wybierać kilka różnych źródeł światła, które zajmuje mało miejsca.

Kuchnia w kawalerce

Warto zdecydować się na proste jasne szafki najlepiej biała.
Aranżując kuchnie, musimy pamiętać ,że w kuchni liczy się każdy centymetr przestrzeni, dlatego warto zdecydować się na szafki wiszące pod samym sufitem. Kuchnia powinna być urządzona w stylu współgrającym z resztą mieszkania. Warto oddzielić cześć kuchenna od salonu jest na to kilku sposobów. Pierwszym funkcjonalnym sposobem jest zamontowanie wyspy kuchenne i ustawione przy niej wysokie krzesła barowe. Innym tradycyjnym sposobem na oddzielnie tych dwóch stref od siebie jest ustawienie stolika i krzeseł, dodasz dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu jadalnie w mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem w małej kawalerce jest kupno kompaktowych krzeseł, które można powiesić np. na ścianie.