Łóżko to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część nasze życia, dlatego warto zadbać, aby nic nie przeszkadzało nam w komfortowym odpoczynku. Ważnym elementem łózka, który ma wpływa na jakość naszego snu, jest materac. Do wyboru dostępne są materace sprężynowe, piankowe i lateksowe. Jeśli będziemy dobrze wysypać, to nie znaczy, że będziemy spać dłużej, nasz umysł będzie bardziej efektownie pracował w ciągu całego dnia.

Materac wygodny – cechy dobrego materaca

Materac wygodny przede wszystkim powinien odpowiednio podpierać nasze ciało, aby zachować naturalne krzywizny kręgosłupa. Twardość materaca zależy od rodzaju konstrukcji, z jakiej został wykonany. Twardość materaca jest kwestią indywidualną, zależy od wagi użytkownika. Najważniejsze to testowanie każdego modelu kładąc się w pozycji, w której zasypiamy. Najlepszym rozwiązaniem jest materac, który zapewnia cyrkulacje powietrze, przez co zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów, ma to wpływ na zdrowy sen. Nie ma jednej najlepszy metody jak wybrać odpowiedni materac. Materac wygodny to taki który zapewni rozluźnienie kręgosłupa i całego ciała.

Materace lateksowe i kieszeniowe

Materace lateksowe tworzone są naturalnego mleczko kauczukowego, są dobrze oceniane przez użytkowników. Tego rodzaju materac zapewnia duża elastyczność, dopasowuję się do kształtu ciała. Kolejną zaletą jest dobra cyrkulacja powietrza, dlatego szczególnie warto uwagi jest dla alergików. Materace kieszeniowe to takie, które posiadają w środku materiałowe kieszonki wypełnione sprężynami.

Materace wysokoelastyczne i termoelastyczne

Materace wysokoelastyczne charakteryzują się możliwością dopasowania do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac w pełni dostosowuje się do kształtu i ciężaru naszego ciała. Gdy leżymy na materacu termoelastycznym pod wpływem wzrostu temperatury ciała, zwiększą się miękkość materaca. Materace wykonane a pianki termoelastycznej, zapewniają minimalny nacisk na ciało, dzięki temu krew przepływa bez żadnych utrudnień. Spanie w każdej pozycji na takim materacu jest wygodne i zdrowe. Pianka termoelastyczna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających dolegliwości kręgosłupa. To rozwiązanie jest uniwersalne dla osób w każdym wieku.