Jaka jest różnica między wybudowaniem nowego domu, a remontem starego? Różnica jest ogromna. Remont jest zazwyczaj nieprzewidywalny i wychodzą różne niespodzianki po drodze.

 

Zdarza się, że niespodziewanie zawali się jakaś ściana, pęknie stara rura lub przepali się gniazdo elektryczne. W przypadku budowy nowego domu realizujemy wszystko zgodnie z projektem. Na początku wybieramy jaki rodzaj domu będziemy budować i jaką technologią. Możemy kupić gotowy projekt, np. na stronie internetowej lub kupić projekt przygotowany specjalnie dla nas przez projektanta. Pozwolenia budowlane to kolejny krok, który musimy załatwić- są to rzeczy, których nie musimy załatwiać mając swój dom.

 

Czy taniej wychodzi budowa nowego domu czy kupno i remont starego? To zależy od wielu czynników. Ceny działek są bardzo wysokie, więc czasami opłaca się kupić stary dom, wyburzyć go i na jego miejscu postawić nowy. W obu przypadkach zostają jednak te same dylematy: biała kuchnia czy inny, jakie kafelki do łazienki, jaki kolor ścian, jakie meble do salonu itp. Ten wybór to nasze indywidualne preferencje oraz możliwości.