Twój odkurzacz nie działa prawidłowo. Ostatnio nie odkurza tak dobrze jak kiedyś? Problem może być spowodowany przez szczotkę obrotową lub szczotkę elektryczną. Wyjaśnimy przyczyny tej usterki.

Uszkodzona została szczotka obrotowa.

Szczotka obrotowa, w porównaniu do klasycznej szczotki Twojego odkurzacza, jest wyposażona w jedną lub dwie dodatkowe rolki, które są wyposażone w małe szczotki umożliwiające wyciąganie i rozluźnianie włosia, włókien i drobnych zanieczyszczeń znajdujących się na podłodze. Niektóre szczotki są wyposażone w mały pasek, który jest połączony z kołami. Jeśli pasek pęknie, rolka przestanie się obracać i szczotka nie będzie działać. Należy wymienić szczotkę obrotową.

Uszkodzona szczoteczka elektryczna.

Szczotka elektryczna, w porównaniu do szczotki obrotowej Twojego odkurzacza, posiada mały silnik elektryczny, który napędza rolkę za pomocą paska. Jeśli pasek jest uszkodzony, szczotka nie będzie mogła się obracać. Bądź ostrożny, niektóre szczotki elektryczne są zasilane prądem elektrycznym o napięciu 220 V, a 12 i 24 V często na baterie. Można sprawdzić, czy przewód zasilający nie jest uszkodzony. Jeśli szczoteczka elektryczna jest uszkodzona, należy ją wymienić.

Zablokowany silnik.

Silnik szczotki elektrycznej Twojego odkurzacza, pozwala dzięki paskowi napędzać wałek. Silnik ten może być zablokowany przez włosy lub inne włókna. W takim przypadku może się on w końcu nagrzać i zatrzymać.

Rozładowany akumulator.

Coraz więcej szczoteczek elektrycznych ma wbudowany akumulator. Z czasem bateria ta może stracić swój ładunek. Jeśli po sprawdzeniu transformatora ładującego, akumulator nadal nie jest w stanie utrzymać ładunku, prawdopodobnie należy go wymienić.

Przewód ssący jest przebity.

Na rurze ssącej szczotki elektrycznej Twojego odkurzacza znajduje się elastyczna rura. Ta elastyczna rurka znajduje się w stawie. Ta rurka może zostać przekłuta lub złamana podczas użytkowania. W takim przypadku należy go wymienić.