Laminaty HPL są jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych wykorzystywanych w przemyśle budowlanym i meblowym. Materiał ten wytwarzany jest między innymi przy użyciu papieru i żywicy. Następnie sprasowaniu pod wysokim ciśnieniem. Końcowy produkt nazywa się laminatem HPL. Laminat HPL to materiał profesjonalnie wyglądający, trwały niedrogi, do wielu zastosowań.

Gdzie wykorzystać laminat HPL ?

Wykorzystywany jest do produkcji drzwi, mebli podłóg innych materiałów niezbędnych przy wykończeniach. Co ważne: laminaty HPL mogą być wykorzystane nawet do wykończeń na zewnątrz pomieszczeń. Na przykład mogą stanowić elewację budynku.

Rozwijająca branża HPL

Technolodzy tej branży prześcigają się w coraz to nowszych rodzajach laminatu HPL. Dążąc do jego coraz większej doskonałości. Laminaty HPL są przedmiotem zastosowania na jego powierzchni coraz to nowszego wzornictwa. Imitującego wzory których oczekują konsumenci. Dlatego kwestia koloru czy wzoru laminatu HPL nie powinna być problemem przy jego wyborze. A wykończenie wnętrza przy jego zastosowaniu może odbyć się w niesamowicie krótkim czasie. Ponadto cechy jakie posiada ten materiał przemawiają za wykorzystaniem w budowaniu i tworzeniu nowych projektów. Nie mówiąc już o tym, że montaż mebli czy innych elementów z HPL ma swoje zalety dla środowiska dlatego, że można go poddać recyklingowi. Elementy z laminatu HPL mogą być wykonane zgodnie z prawie każdą specyfikacją projektową.

Kiedyś nie było laminatu HPL, było trudniej!

Popularność laminatu HPL wynika przede wszystkim z tego, że jest przystępny cenowo. Laminat HPL jest bardzo łatwy w montażu, co pozwala na wiele jego zastosowań. Oprócz zastosowania na podłogi, może również ulubionym materiałem do produkcji różnych przegród, kabin itp.
Kiedyś znalezienie odpowiedniego materiału do tworzenia różnych projektów było po prostu bardzo trudne. Był materiał ale nie był w stanie sobie poradzić z trudnymi warunkami środowiskowymi. Albo jeżeli już był, było to bardzo kosztowny. Teraz wydaje się, że różne zastosowania laminatów HPL nigdy się nie skończą!