W ciągu doby spędzamy 8 godzin w naszym łóżku, jest to czas odpoczynku, regeneracji całego ciała. Ważne jest, aby zapewnić sobie zdrowy i relaksacyjny sen.

Jakie materace polecacie

Często na różnego rodzaju stronach internetowych możemy znaleźć jakie materace polecacie, ponieważ wybór odpowiednie materacu stanowi duży spory dylemat. Dobrze dobrany materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewnia optymalne ułożenie kręgosłupa. Aby zadbać prawidłowo o nasz kręgosłup, musimy pomyśleć o prawidłowe dobranie twardości materaca.

Twardość materaca

To właśnie poziom twardości materaca wpływa na komfort naszego snu. Materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zapadać się pod ciężarem ciała. Źle dopasowany materac od względem twardości może być niebezpieczny dla naszego kręgosłupa. Wybierają materac, musimy spojrzeć indywidulanie na osobę, która będzie go użytkować , w szczególności na jej wagę i wzrost. W przypadku kiedy śpimy na zbyt miękkim materacu, nasz kręgosłup jest wygięty , do przestrzennie między dyskowej nie docierają płyny, co skutkuje tym ,że rano budzimy się zesztywnieli. Natomiast gdy użytkujemy zbyt twardy materac, uciska on naczynia krwionośne, co wpływa na drętwienie nóg.

Stopnie twardości materaca

Materace posiadają różne stopnie twardości, które oznaczone są literą H. Dla ważących poniżej 80 kg polecane są materace z symbolem H2, dla osób powyżej 80 kg materace oznakowane są jako H3, Istnieje też materace dla osób o wadze powyżej 100 kg ze znakiem H4. W sklepach meblowych możemy znaleźć ekspozycje materacy, warto przetestować wybrany materac, kładąc się, a następnie spróbować podłożyć dłoń pod lędźwiową cześć kręgosłupa. W przypadki, kiedy mamy problem, aby wsunąć dłoń pod lędźwie, oznacza to, że materac jest zbyt miękki, a jeśli nie ma problemu, żeby wykonać tą czynność oznacza to, że materac jest za twardy.

Materac dla singla czy pary ?

Ważną rzeczy przy wyborze materaca jest kwestia czy będzie on użytkowany przez jedną osoba, czy parę. W przypadki, kiedy pomiędzy dwiema osobami jest duża różnica wagi, warto wybrać dwa materace o różnym stopniu twardości. Jest to opcja wybrania jednego duże materaca, podzielone na dwie części i różnym poziomie twardości.

 

Artykuł powstał przy współpracy z materace88.pl