Wszystko zależy od tego w jakim stylu urządzamy swój dom czy ma być elegancki czy funkcjonalny, a może połączyć te obie rzeczy razem. Więc jakie wybrać ogrzewanie do domu?

Jedni wybierają ogrzewanie gazowe, inni tradycyjne piecowe, a jeszcze inni powietrzem, możemy też ogrzać dom kominkiem.
Co to jest rekuperator a kominek, te dwie opcje ogrzewania domu ostatnio że sobą konkurują co lepsze, co tańsze i wygodniejsze.

– kominek jest praktyczny i rzeczywiście całe ogrzeje mieszkanie i zdobywa serca miłośników którzy wieczorami lubią siedzieć, patrzeć i słuchać jak się pali drzewo.
Daje ciepło w całym domu lecz trzeba się liczyć z ilością drzewa i kosztem z tym związanym. Lecz urok który jest jesiennymi i wieczorami, niezapomniany. Styl i wygląd kominka można bardzo wygodnie dopasować do swojego wnętrza i siebie, można zrobić z cegły czy z marmuru. Można też nie patrzeć na wygląd tylko na funkcjonalność i zamontować go po środku domu wtedy ciepło będzie równomiernie rozchodzić się po całym domu.
– rekuperator na który można mówić też centralny odzysk ciepła z zewnątrz, to urządzenie które ma na celu ogrzewanie powietrza powietrzem, gdyż nawet przy otwartych oknach albo drzwiach jest w pomieszczeniu ciepło bo ogrzewa chłodne powietrze które jest wpuszczane do środka. Jest to inaczej nazywany odzysk powietrza z wentylacji, jeżeli ktoś lubi to jest fajne rozwiązanie ale o gustach się nie dyskutuje więc jak ktoś chce i go stać to może sobie założyć. Są różne modele i można wybrać odpowiedni dla swojego domu tym systemem mechanicznym zmniejszymy koszty w swoim domu bo pobierane zimne powietrze zawsze będzie wentylowane i zamieniane na ciepłe.

Jest to oszczędność jeżeli przeliczymy wydatki w skali roku.
Tak więc wszystko zależy od naszych zasobów pieniężnych, pomysłu stylu i gustu w jakim chcemy urządzić nasz dom, są osoby które lubią wygodę i prestiż a są takie które wolą oszczędność i estetykę co nie wyklucza, że dla nich nie będzie to prestiż.