Aranżacja wnętrza naszej sypialni jest jednym z najważniejszych zadań przy projektowaniu domowych pomieszczeń. To tu, a nie gdzie indziej spędzamy znaczną część naszego życia. To tutaj zażywamy spokojnego snu, czytamy książki, ale przede wszystkim się relaksujemy. Aby nasza sypialnia zapewniła nam komfort, wygodę i wysoką jakość snu kolorystka musi być przede wszystkim wzięta pod uwagę.

 

Wszystkie detale jak i dodatki w sypialni w tym wszelkiego rodzaju dywanami, obrazy na ścianie czy też narzuty na łóżko są tutaj bardzo ważne. Ze względu na to, iż łóżko to praktycznie jedyny mebel w sypialni najbardziej rzuca się w oczy, a co za tym idzie wybór narzuty na łóżko to szczególnie ważna kwestia. Aby wybrać dobrą narzutę na łóżko musimy zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcję użytkową, ale również na walory estetyczne.
Jak odpowiednio zmierzyć narzutę na łóżko? Na początku warto przypomnieć, że mamy dwa rodzaje narzut i ich rozmiary. Są one albo standardowe, albo szyte na miarę.
Gdy zdecydujemy się na tę drugą opcję, wybieramy kolor, tkaninę i musimy podać dokładne jej wymiary.
Są dwa sposoby, aby odpowiednio ją zmierzyć. Narzucić ją na łóżko w taki sposób, aby sięgała aż do podłogi, albo narzucić ją a później założyć jej końce pod materacem.
W przypadku kiedy chcemy, aby nasza tkanina dotykała bezpośrednio podłogi musimy dodać do szerokości łóżka podwojoną odległość od podłogi.
Wymiary narzuty możemy ustalić także w inny następujący sposób to jest sumując szerokość materaca, jego wysokość, grubość naszej kołdry i tak zwaną zakładkę, to znaczy dodać około 20 cm.