Masz małą sypialnię i brakuje Ci przestrzeni, czujesz się stłamszony we własnym pokoju? Z pewnością zastanawiasz się, więc jak optycznie powiększyć sypialnię? Oto kilka porad, które nawet najmniejsze pomieszczenie przemienią w przytulne i wizualnie większe miejsce.

Jak optycznie powiększyć sypialnię?

Po pierwsze, jeżeli Twoja sypialnia ma ciemne kolory i wpada do niej mało światła, to warto zacząć od malowania. Jasna sypialnia na poddaszu może wydawać się o wiele większa, jeżeli postawisz w niej na jasne beże lub biel, zamiast ciemnych i zimnych barw. Po drugie, warto usunąć z sypialni wszelkie niepotrzebne meble i bibeloty, które zagracają przestrzeń. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca i poczujesz się lepiej we własnym łóżku.

Jasna sypialnia na poddaszu

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie jest nie tylko bardziej doświetlone, ale i większe. Dzięki zmianie koloru ścian na jasne oraz dopasowaniu kolorystycznemu mebli, pokój nawet z niewielką ilością światła i tylko jednym oknem połaciowym może wydawać się optycznie większy.