Planując remont mieszkania, najczęściej w pierwszej kolejności myślimy o aranżacji naszej strefy komfortu. Jak jednak urządzić ją w sposób gustowny i mądry, a zarazem, tak aby nie przesadzić? Nie ma tutaj żelaznych reguł i sztywnych zasad. Kieruj się własnymi potrzebami – to Twoje mieszkanie i Twój dom. Twoje osobiste upodobania wyznaczają strefę relaksu. Każdy bowiem odpoczywa w inny sposób. Jeden uwielbia agresywne kolory i w pokoju pełnym kolorowych ścian i migających świateł będzie czuł, że odpoczywa. Ktoś inny odpocznie jedynie w pokoju pełnym światła dziennego. W ciszy i skupieniu. Chcesz wiedzieć jak urządzić strefę relaksu w sypialni lub salonie? Przeczytaj ten artykuł od deski do deski.

Jak zadbać o relaks w salonie?

Dobry wypoczynek jest niezmiernie ważny. Jeśli odpowiemy sobie na podstawowe pytania: co jest dla mnie ważne? Kiedy się dobrze czuje? Jaki stan wprawia mnie w dobry nastrój? Łatwiej będzie nam dobrze urządzić swoją strefę relaksu. Być może okaże się wówczas, że wcale nie relaksuje Cię wielki telewizor, który masz w centralnym miejscu pokoju. Zamiast tego, wolisz czytać książki popołudniem. Być może wybierzesz w zamian wygodny wiszący fotel i lampę. A może kochasz słońce i w zamian za wielkie ciemne, firany wolisz lekkie żaluzje, które rozświetlą Twój pokój. Największą zmianą jesteśmy my sami. Odpowiedzenie sobie na podstawowe pytania potrafi zmienić bardzo wiele.

Jak zadbać o relaks w sypialni?

Relaks w sypialni to równie istotna sprawa. Dobry sen jest ważniejszy, niż sam odpoczynek po pracy. Jeśli nie wyśpimy się z rana, cały dzień możemy mieć już zepsuty. W sypialni warto zadbać przede wszystkim o ciszę i spokój, zwłaszcza kiedy mamy komfort osobnej sypialni. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto ustalić żelazne zasady co do dyscypliny ze współlokatorami. Cisza nocna to bardzo stary zwyczaj jednak działa bez zarzutów jeśli jest przestrzegany z żelazną konsekwencją.

Komfortu, jaki można uzyskać dzięki nocnemu wypoczynkowi i relaksowi w ciągu dnia, nie da się z niczym porównać. Dobre wakacje nie są w stanie tego wynagrodzić. W czasach kiedy mamy coraz więcej napięć i coraz częściej się spieszymy, dobry relaks jest na wagę złota. Projektując swoją strefę relaksu, warto nie zapominać o tych kilku wskazówkach.