Jeśli chcesz wkrótce sprzedać swój dom, musisz zastanowić się, jak go odpowiednio przygotować, aby trafił na rynek. Podczas gdy większe aktualizacje, takie jak remont kuchni lub łazienki, mogą być kosztowne, istnieją mniejsze projekty, które możesz podjąć, aby zapewnić, że Twój dom ma największą szansę na sprzedaż. Tutaj podsumowujemy niedrogie, ale skuteczne ulepszenia, które należy wykonać przed wystawieniem domu na sprzedaż.

Pomaluj przednie drzwi

Mówi się, że większość ludzi tworzy wrażenie nowych ludzi w krótkim czasie – i to samo można powiedzieć o zewnętrznym domu. Pierwszą rzeczą, z jaką będą musieli się zmierzyć potencjalni nabywcy, są drzwi wejściowe, więc warto sprawić, by były warte obejrzenia. Chociaż możesz pokusić się o pomalowanie całego domu przed sprzedażą, ta mniejsza aktualizacja projektu może wywrzeć równie duży wpływ przy znacznie mniejszym wysiłku. Aby naprawdę zaskoczyć, wybierz jasny kolor, który kontrastuje z farbą reszty domu. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej szczegółowa architektura domu, tym bardziej odważny może być kolor.

Zmień rolety

Rolety mogą mieć ogromny wpływ na Twoją przestrzeń pod względem oświetlenia, stylu, kontroli temperatury i prywatności, a ich modernizacja niekoniecznie musi kosztować ramię i nogę – wystarczy, że dobrze znasz marki, które wybierzesz. Aby zachować jednolity przepływ w całym domu, zastosuj te same okna w głównych obszarach. Okiennice to ponadczasowy, elegancki wybór, który można kupić w przystępnej cenie. Możesz mieć okiennice wewnętrzne wykonane z drewna, które jest idealne do sypialni i części dziennej lub wodoodpornego aluminium, które jest idealne do pomieszczeń mokrych.

Jeśli chcesz zasłonić światło zewnętrzne, wypróbuj rolety zaciemniające. Występują w wielu kolorach pasujących do każdego pomieszczenia i zostały zaprojektowane tak, aby działać jako skuteczny izolator pomagający regulować temperaturę w domu – dla wielu kupujących nie podlega to negocjacjom. Aby uzyskać dodatkową ochronę, wybierz podwójną rolkę, która całkowicie zasłoni wszelkie zewnętrzne światło. Premia? Stworzą również warstwę prywatności, która ochroni Twój dom przed wścibskimi sąsiadami.

Zainwestuj w nowoczesne lampy

Koszt oświetlenia może się znacznie różnić, ale kilka prostych ulepszeń pomoże ujednolicić pokoje i stworzyć ciepłą, zachęcającą atmosferę dla kupujących. Jest to szczególnie ważne, jeśli pomieszczenia mieszkalne w Twoim domu wychodzą na południe, aby w ciągu dnia nie docierały do nich mnóstwo naturalnego światła. Jeśli Twój budżet jest skromny, spróbuj wymienić wszystkie żarówki na miękkie światło, szczególnie w sypialniach, a następnie zmodernizuj lampy biurkowe i podłogowe, aby zapewnić idealne oświetlenie domu. Jeśli masz nieco większy budżet warto sprawdzić lampy nowoczesne, które dodadzą do Twojego wnętrza modernistycznego akcentu. Nawet gdy nieruchomość ma swoje lata to wymiana oświetlenia może ją znacznie odmłodzić. Następnie możesz rozważyć oświetlenie sufitowe w głównych pokojach; salon, kuchnia i łazienka.

Wymień stary sprzęt

Mówi się, że kuchnie i łazienki sprzedają domy, ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na rozpoczęcie od nowa, z przyjemnością zauważysz, że nawet prosta modernizacja sprzętu może pomóc. Stare krany, klamki, wieszaki na ręczniki, lustra i głowice prysznicowe można łatwo wymienić przy niewielkim budżecie, a efekt zmieni cały wygląd niektórych z najbardziej cenionych pokoi. Zastanów się nad wykończeniem, które chcesz poprowadzić przez dom, lub naprzemiennie motywuj każde pomieszczenie zgodnie z jego projektem