Przyjście na świat dziecka, to prawdziwa rewolucja w życiu rodziców. Trzeba na nowo zorganizować codzienne zajęcia wedle rytmu czuwania maleństwa, a przede wszystkim należy pomyśleć o tym, jak urządzić kącik dla niemowlaka w sypialni!

Urządzamy kącik dla dziecka w sypialni – jak to zrobić?

Podstawową kwestią jest ustawienie łóżeczka dla niemowlęcia. Jeśli wiesz, że trzeba będzie je od czasu do czasu przestawić, wówczas pomyśl o takim modelu z wygodnymi kółkami. Jeśli masz naprawdę mało miejsca, wybierz komfortową kołyskę lub kosz Mojżesza. To dobry wybór, gdy za kilka miesięcy planujesz przenieść malca do jego własnego pokoju. Łóżeczko niemowlęce może być zaopatrzone w baldachim, wówczas ostre światło nie będzie mu przeszkadzało. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie regulacji oświetlenia, tak aby nocne karmienia przebiegały przy łagodnym świetle i, aby dziecko bez kłopotów ponownie zapadło w sen.

Kącik dla niemowlaka w sypialni – gdzie schować akcesoria i ubranka?

Do przechowywania ubranek i pieluch najlepsza będzie komoda z przewijakiem. Gdy nie możesz sobie na nią pozwolić, wówczas kup łóżeczko z szufladami, w których pomieścisz także zapasowe prześcieradło oraz niezbędne kosmetyki. Na początek Twój malec nie potrzebuje wielu ubrań, dlatego nie przejmuj się, że masz do dyspozycji tylko dwie lub trzy szuflady. Konieczny będzie też miękki przewijak z ceraty i gąbki, który w razie konieczności szybko schowasz za łóżeczko lub umieścisz w innym miejscu. Kiedy decydujesz się na łóżeczko bez szuflad, możesz dokupić specjalne przezroczyste pojemniki na zabawki, pościel czy ubranka. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i dzięki przezroczystym ściankom, łatwo Ci będzie znaleźć, to czego potrzebujesz bez zbędnego przerzucania pozostałych rzeczy. Na pojemniki kolorowe, naklej naklejki z opisem, co znajduje się w środku. Pamiętaj też, że z upływem czasu, rzeczy przybywa, dlatego za jakiś czas, same pudełka lub szuflady mogą nie być wystarczające.